szerző:
MTI
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az eseményre a Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégiumban került sor, hogy jelezzék, milyen fontosak a kadétiskolák.

Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium (HM) parlamenti államtitkára, és Ruszin Romulusz a HM humánpolitikáért felelős helyettes államtitkára a Kratochvil Károly Honvéd Középiskola és Kollégiumban járt, ahol megtekintette a hallgatók testhőmérséklet-mérését - adta hírül az MTI.

Az államtitkár szerint azt akarták megnézni, hogy egy olyan iskolában, ahol a katonai fegyelemnek nagy szerepe van, miként tudják megoldani az október 1-től kötelező hőmérőzést.

Faebook / Németh Szilárd

Az eseményről szóló tudósításból kiderül, hogy a 202 kadét katonás rendben sorakozott fel az iskola épülete előtt, egymástól másfél méter távolságban, és szájmaszk is volt rajtuk. Az államtitkár kijelentette:

Egy ilyen intézményben, ahol leendő honvédeket nevelnek, ahol hadapródok sorakoznak fel példás rendben, itt egy közös ellenség, a koronavírus ellen is hatékonyabban, gyorsabban és sokkal szakszerűbben lehet védekezni.

Ennek a gyakorlását láttuk itt: 202 hallgató, rendkívül szervezetten, az iskola négy bejáratán át három és fél perc alatt bejutott az épületbe – mondta Németh Szilárd, aki példamutatónak nevezte a tapasztaltakat, és közölte, hogy a magyar emberek mindig számíthatnak a Magyar Honvédségre, és a honvédhallgatókra is.

A kedd reggeli rendezvénnyel azt szerették volna üzenni, mennyire nagy szükség van a leendő katonákat nevelő intézményekre – mondta az MTI-nek Németh Szilárd, aki szerint a “Gyurcsány–Vadai-érában” megszüntetett iskolák visszaállítása során Debrecenen kívül 2030-ig több mint tíz ilyen iskolát terveznek megnyitni, többek között Hódmezővásárhelyen, Gyulán, Budapesten és Székesfehérváron.

Gergely Zsófia Itthon

Titkosították a katonai iskolában történt szexuális fajtalanság bizottsági kivizsgálását

Az Országgyűlés honvédelmi bizottsága hétfőn zárt ülésén tárgyalta a debreceni honvédiskolában történt erőszak ügyét, amit a hvg.hu tárt fel. Utána ennek valóságát megerősítették, de az iskolaigazgató meghallgatását és a többi részletet 10 évre titkosították. Kósa Lajos próbálta magyarázni az iskola fenntartója, a Honvédelmi Minisztérium számára érzékeny ügyet, és nem mondta meg, miért csak akkor tett feljelentést a tárca, amikor lapunk kiderítette, mi történt a kollégiumban. Abban érthetően teljes volt az egyetértés a kormánypárti és ellenzéki tagok között, hogy minden hasonló erőszak elítélendő.